AHL CB

  • 25. květen. 2024

Startuje play off 2024 AHLCB

  • -

Startuje play off 2024 AHLCB

Kategorie:Novinky

Poslední zápas základní části byl odehrán v neděli a příští neděli uvidíme první dvě čtvrtfinále play off 2024. Tento rok se play off hraje systémem, kdy první dva týmy po základní části jsou automaticky v semifinále a týmy umístěné na třetím až šestém místě si to rozdají ve čtvrtfinále.

 

Základní část, stejně jako minulý rok, suverénně ovládl tým HC Drink Team, který si z 18-ti zápasů připsal 17 vítězství a pasoval se do jednoznačného favorita pro play off. Na druhém místě se umístil tým HC Válec se šestibodovým náskokem před třetím STS Chvojkovice – Brod. Bod za třetím místem zaostal HC Český Kalich a konečné čtvrté místo je pro ně stejné jako loni. O příčku lepší než v loňském roce, tedy pátí, jsou HC Pivní Kocouři, kterří letos potrápili v jejich zápasech nejednoho favorita. Poslední postupové místo do play off, tedy šesté obsadili hráči HC GoDrive Ločenice. Poslední příčka v tabulce letos zbyla na HC Hunters Homole.

Individuální statistiky ovládl Jakub Heindl (HC Drink Team), za 16 zápasů nasbíral 53 bodů (31+22), na druhém místě se umístil Roman Ochtabec (HC Válec), za 16 zápasů nasbíral 45 bodů (26+19) a na třetím místě Martin Tejček (STS Chvojkovice – Brod), za 17 zápasů nasbíral 42 bodů (28+14). Celkem bylo v základní části odehráno 62 zápasů a padlo v nich 667 branek. Jedno utkání skončilo kontumací, kdy nebyl splněn dostatečný počet hráčů pro odehrání zápasu.

Celkové podrobné statistiky základní části najdete zde: https://ahlcb.cz/zakladni-cast/

 

Play off dvojice:

STS Chvojkovice – Brod vs. HC GoDrive Ločenice – Dalo by se říci, že STS Chvojkovice – Brod jsou jasní favorité, avšak do play off budou vstupovat nakonec v nelichotivém rozpoložení. Poslední zápas těchto soupeřů v základní části skončil vítězstvím HC GoDrive Ločenice v poměru 8:6 a co víc, STS Chvojkovice – Brod budou pro první duel postrádat oba Martiny Tejčky, kteří v posledním zápase základní části obdrželi trest do konce utkání a automaticky se na ně vztahuje stop na jeden zápas.

HC Český Kalich – HC Pivní Kocouři – Tato dvojice je velmi nevyzpytatelná, HC Český Kalich nad svým soupeřem HC Pivní Kocouři letos zvítězil dvakrát ze tří duelů. Postoupí letos HC Český Kalich opět do semifinále nebo naopak se konečně hráči HC Pivní Kocouři hecnou a postoupí do jejich historicky prvního semifinále? Očekává se velmi vyrovnaná bitva.

HC Drink Team – automaticky první potupující do semifinále play off si musí počkat na jednoho ze soupeřů z výše uvedených dvojic. Narazí na postupujícího soupeře, který byl hůře postavený v tabulce po základní části než druhý postupující.

HC Válec – automaticky druhý do semifinále play off si také počká na svého soupeře, avšak narazí na postupujícího soupeře, který byl lépe postavený v tabulce po základní části než druhý postupující.

 

Rozpis play off zde: https://ahlcb.cz/play-off/

Generální partner

Partneři

Partner-img
Partner-img
Partner-img
Partner-img
Partner-img
Partner-img
Partner-img
Partner-img